تبلیغات
وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی - معرفی شهید 3

وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی
 
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده ایم. امام خمینی(ره)
سیده فاطمه حسینی

نام پدر: سیدمحمد تاریخ تولد: - / - /1312
محل تولد: ایران - آذربایجان شرقی تاریخ شهادت: 09/05/1366
محل شهادت: مکه طول مدت حیات: 54 سال
مزار شهید: -


زندگینامه
سال 1312 کودکی از سلاله ی آل طه دیده به جهان هستی گشود؛ کودکی زلال و پاک که پدر نامش را سیده فاطمه خواند و بعد از قرائت اذان و اقامه در گوشش در آخرین صفحه ی قرآن نوشت: « فاطمه از ذریه ی حضرت فاطمه (س) »
سیدمحمد سعی کرد فرزندش را با رزق حلال تربیت نماید. سیده فاطمه در کنار خانواده ای باایمان بزرگ شد و با انسانی وارسته ازدواج نمود. همسرش عباس حسینی بعد از 36 سال زندگی مشترک شاهد بزمگاه عشق الهی گشت و از او یک دختر به یادگار ماند.
سیده فاطمه در سال 1366 در سنّ 54 سالگی به زیارت بیت الله الحرام مشرف گردید. او عاشقانه کعبه را زیارت کرد و در آن سرزمین به دنبال ردی از مزار گمشده ی مهتاب آفرینش می گشت. جمعه 16/5/1366 روز عروج بود؛ حسینی در مراسم برائت از مشرکین بر اثر اصابت گلوله به سینه مهمان ملایک گشت تا در زمره ی مقربین در پیشگاه عدل الهی حاضر شود
نام پدر: سیدعبدالکریم تاریخ تولد: 03/08/1342
محل تولد: ایران - کردستان - مریوان - محراب تاریخ شهادت: 10/05/1360
محل شهادت: درویان بوره طول مدت حیات: 18 سال
مزار شهید: -


زندگینامه
سیده همیلا فرزند سید عبدالکریم و طیبه سوم آبان ماه سال 1342 در خانواده ای روحانی و متدین در روستای محراب از توابع دهستان ژاورود مریوان متولد شد. سال 1359 ازدواج نمود و زندگی ساده ای را در یکی از روستاهای منطقه به نام سلین آغاز کرد، او یک سال بعد صاحب فرزند شد تا طعم شیرین مادر بودن را بچشد، اما در دهم مردادماه 1360 بر اثر اصابت خمپاره مزدوران رژیم بعث عراق در محلی به نام درویان بوره مظلومانه به شهادت رسید و در حالیکه 18 سال بیشتر نداشت در دل خاک ماموا گرفت
 
**************
 
سیده شهلا حسینی

نام پدر: سیدحسین تاریخ تولد: 01/01/1357
محل تولد: ایران - کردستان - مریوان - ویسیان تاریخ شهادت: - / - /1362
محل شهادت: - طول مدت حیات: 5 سال
مزار شهید: گلزارشهدای روستای ویسیان


زندگینامه
سیده شهلا حسینی در اولین روز بهار 1357 در روستای ویسیان، اورامان تخت مریوان متولد شد. پدرش سید حسین و مادرش زینب نام داشت. پنج بهار بیشتر از عمر کوتاه وی نگذشته بود که شب هنگام زمانی که در کنار والدینش به خواب شیرین فرو رفته بود بر اثر ترکش نارنجک که عناصر ضد انقلاب (گروهک زرکاری) داخل منزل آنان پرتاب کردند در تابستان 1362 در خون خود غلطید و مظلومانه و بی دفاع به سرای باقی شتافت و در گلزار شهدای زادگاهش در کنار مزار پدر و جد بزرگوارش شهید سید مصطفی حسینی به خاک سپرده شد.
 
****************
 
سیده حمیده حسینی

نام پدر: سیدمحمود تاریخ تولد: - / - /1324
محل تولد: ایران - کردستان - کامیاران - لون سادات تاریخ شهادت: 11/08/1360
محل شهادت: - طول مدت حیات: 36 سال
مزار شهید: -


زندگینامه
در سال 1324 سیده حمیده حسینی در روستای لون از توابع دهستان بیلوار شهرستان کامیاران یکی از روستاهای سادات نشین که به علت سکونت تعداد زیادی از سادات بزرگوار روستا به لون سادات معروف گردیده به دنیا آمد. پدرش سیدمحمود و مادرش عطیه نام داشت. سیده حمیده حسینی به علت محدودیت ها از رفتن به مدرسه محروم شد. مهربانی و خانه داری را از مادرش آموخت و در شانزده سالگی ازدواج کرد. و پس از گذشت قریب به 20 سال زندگی مشترک و زیستن شرافتمندانه به هنگام بازگشت از شهر، در یازدهم آبان ماه 1360 در سن سی و شش سالگی بر اثر انفجار مین کاشته شده توسط ضد انقلاب در مسیر عبور خودرو حامل آنان در حالیکه انتظار تولد فرزندش را می کشید به همراه دو تن از فرزندانش و تعدادی از اهالی روستا به شهادت رسید.
*************
 
سیده آمنه حسینی
نام پدر: سیدمحمد تاریخ تولد: - / - /1332
محل تولد: ایران - کردستان - مریوان - سرپیر تاریخ شهادت: 30/04/1362
محل شهادت: روستای درویان طول مدت حیات: 30 سال
مزار شهید: گلزار شهدای روستای درویان-مریوان


زندگینامه
سیده آمنه حسینی فرزند سید محمد و عاشیه نوری، سال 1332 در روستای سرپیر از توابع دهستان اورمان مریوان در خانواده ای متدین و روحانی متولد شد. شش ماه بیشتر از ولادتش نگذاشته بود که دست اجل وی را از نعمت پدر محروم ساخت. با همه سخنیها و کاستیها در فقدان پدر رشد و نمو یافت و در کنار سایر بستگان کودکی و نوجوانی را پشت سرنهاد، ازدواج کرد و در یکی از روستاهای شهر مریوان بنام درویان زندگی جدیدی شروع نمود. سی سال بیشتر از عمرش نگذشته بود که شب هنگام به جرم حمایت از نظام مقدس اسلامی هدف گروهکهای از خدا بی خبر رزگاری قرار گرفت و با پرتاب نارنجک مظلومانه به همراه فرزند خردسالی که در بغل وی بود در خون غلطید و در تاریخ سی ام تیر ماه 1362 پیکر غرقه به خونش در روستای درویان به خاک سپرده شد.
 
*************
 
 
طبقه بندی: معرفی شهدای زن، 
برچسب ها: شهدای زن،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 16 خرداد 1392 توسط همپای حماسه
تمامی حقوق مطالب برای وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی محفوظ می باشد

mouse code

كد ماوس