تبلیغات
وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی - مادران شهدا نمونه عینی حضور اثر بخش زنان مسلمان در جامعه

وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی
 
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده ایم. امام خمینی(ره)

مقام معظم رهبری تاكید كردند:


مادران شهدا نمونه عینی حضور اثر بخش زنان مسلمان در جامعه

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ؛ رهبر معظم انقلاب با مروری بر سوابق تاریخی حضور زنان ایرانی در عرصه های مختلف مبارزه از زمان مشروطه تا پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی خاطرنشان كردند: این حضور مؤثر نشان می دهد زنان با حجاب كامل می توانند در این عرصه ها حضور یابند و باشجاعت به وظیفه ی خود عمل كنند كه نمونه ی عینی آن، مادران بزرگوار شهدا هستند.


  در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بانوی حیا و پاكدامنی، حسینیه امام خمینی، سیراب از فضائل و مناقب كوثر نبوی شد.

در این مراسم معنوی، تعدادی از مداحان اهل بیت علیهم السلام سروده هایی در بیان شأن و عظمت دخت گرامی پیامبر اكرم، و نیز ذریّه ایشان حضرت امام خمینی (ره) قرائت كردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با تبریك روز تاریخی و فراموش نشدنی ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت تقارن این روز با تولد امام خمینی (ره)، ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی جامعی از فضائل معرفی و خاطرنشان كردند: نام گذاری امروز به نام روز زن، درسهای جاودانه ای برای همه خصوصاً بانوان و زنان كشور اسلامی ما دارد تا با آراستن خود به زیور تقوا، عفاف، دانش، شجاعت، ایستادگی، تربیت صحیح فرزند، و اهمیت دادن به خانواده، در راه و مسیر حضرت زهرا (س) حركت كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینكه ذهن و كلام انسانی از بیان تمام فضیلت، درخشندگی، كبریاء و عظمت دخت گرامی پیامبر قاصر و عاجز است، افزودند: با این وجود، كلام و زندگی آن بانوی بزرگوار و ائمه اطهار، از دسترس انسان خارج نیست بلكه بر خلاف الگوهایِ دروغینِ دنیایِ مادی، ائمه اطهار(ع)، مسیر و جهتِ صحیح حركت و زندگی انسانها را نشان داده اند و خود بر قله این كمالات ایستاده اند و انسان را نیز دعوت به پیمودن این مسیر كرده اند.

ایشان همه جامعه خصوصاً بانوان را به پیمودن راه فضیلت های معنوی ائمه اطهار دعوت كردند و با مروری بر سوابق تاریخی حضور زنان در عرصه های مختلف مبارزه از زمان مشروطه تا پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی خاطرنشان كردند: این حضور مؤثر نشان می دهد زنان با حجاب كامل می توانند در این عرصه ها حضور یابند و باشجاعت به وظیفه خود عمل كنند كه نمونه عینی آن، مادران بزرگوار شهدا هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای به تلاش دشمن برای استفاده از نقاط ضعف اشاره كردند و افزودند: انسان در معرض آسیب قرار دارد و همه باید مراقب رفتار خود باشیم و بدانیم برخی مظاهرِ خودنمایی، بی تقوایی و رعایت نكردن حجاب و عفاف آثار مخرب و ماندگاری بر اخلاق و سیاست جامعه دارد و در این زمینه باید خود زنان، بیشتر مواظبت كنند.

رهبر انقلاب اسلامی، حجاب را موجب شخصیت زن و عاملی برای وقار و متانت او دانستند و تصریح كردند: عفاف بانوان باعث افتخار، ارزش گذاری و سنگین شدن آبرو و احترام زن در جامعه می شود به همین دلیل باید از اسلام به خاطر توجه به مسئله حجاب تشكر كرد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، شناخت و معرفت اهل بیت را نعمت بزرگ خداوند دانستند و خاطرنشان كردند: ستایشگری فضائل اهل بیت (ع) در قالب شعر و نثر نعمت دیگری است كه مداحان باید قدر آن را بدانند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینكه معرفی فضایل معنوی اهل بیت، الگوسازی در جامعه است افزودند: اگر این حركت با نیت خدایی و خالصانه در جامعه انجام شود كار متعالی و اثر گذاری خواهد بود به همین دلیل مداح باید ببیند بیان كدام منقبت و فضیلت موجب هدایت مخاطب و خضوع و خشوع دل مستمع در برابر خداوند می شود و او را برای حركت در مسیر اهل بیت تشویق می كند.

ایشان كار جامعه مداحان را بیان حقیقت با استفاده از صدای خوش، آهنگ زیبا، در قالب شعر دانستند و تصریح كردند: استفاده از تركیب چند هنر، تأثیر مضاعفی در ذهن مخاطب می گذارد لذا احتیاج به فكر و آموزش دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سطح بالای فهم، معرفت، بلوغ فكری، آگاهی و بصیرت آحاد جامعه خاطرنشان كردند: امروز توانایی های ایران اسلامی در عرصه های مختلف در جهان سراسر مادی می درخشد و مثل خورشید نورافشانی می كند و مداحان نیز باید با توجه به چنین فضایی، به مخاطب خود مطلب و شعر ارائه كند.
طبقه بندی: دل نوشته و اشعار، 
برچسب ها: مادران شهدا نمونه عینی حضور اثر بخش زنان مسلمان در جامعه،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 اردیبهشت 1392 توسط همپای حماسه
تمامی حقوق مطالب برای وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی محفوظ می باشد

mouse code

كد ماوس