تبلیغات
وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی - شهدای زن

وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی
 
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده ایم. امام خمینی(ره)


دختر ۱۶ ساله ای که روز به روز که به سنش اضافه میشد، درک و شعورش هم بالاتر میرفت و انسش با قرآن هم بیشتر میشد.جوری شده بود که همه ی اطرافیانش میپرسیدند:  چرا این طوری شده؟

 هم خیلی پر انرژی بود هم خستگی ناپذیر...برنامه ی زندگیش کامل بود،برنامه ریزی جامعی که با عمر کوتاهش خیلی خوب ازش استفاده کرد. در کنار درسش کانون زبان خارجه میرفت، ورزشکار بود و جزء قهرمانان.

حجابش رو خیلی دوست داشت و همیشه به حضرت زهرا (سلام الله) توسل میکرد. یک روز  که از کلاس اومده بود، دیدند یک گوشه نشسته و داره گریه میکنه،وقتی علتش رو جویا شدند گفت:" از کلاس که اومدم بیرون و دیدم بعضی از دخترها و خانم ها چه جوری تو خیابون راه میرند و چه شکلی اند یاد دل امام زمانم افتادم،نمیدونم ایشون چی میکشن، انگار همه ی اینا سیلی دیگه ایه به صورت مادرمون..."

اولین جمله اش بعد از اردوی مشهد عیدشون این بود:" امسال آرزوم برآورده میشه" و بالاخره هم جزء ۱۴ شهید بزرگوار انتخاب شد.

"راضیه" که همنام سیده شهیده حضرت زهرا (سلام الله) هم بود مثل ایشون از ناحیه پهلو و سینه به شدت مجروح شد.

پدرش میگفت: بیمارستان که بود یه شب به خوابم اومد و گفت:" پدر اگه اجازه بدین من برم،منتظرم هستن..." و منم بدون اینکه متوجه منظورش بشم اجازه دادم و فردای اون روز.......

مدت ۱۸روز در بیمارستان بستری بود و بعداز تحمل دردهای شدید ناشی از انفجار، روز ۱۰ اردیبهشت ماه سال۸۷ به آرزوش رسید وبه  مادرش حضرت زهرا(سلام الله) پیوست و اینجوری بود که راضیه، مرضیه شد... 

طبقه بندی: معرفی شهدای زن، 
برچسب ها: فاطمه زهرا،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 24 فروردین 1392 توسط همپای حماسه
تمامی حقوق مطالب برای وبلاگ شهیده سیده طاهره هاشمی محفوظ می باشد

mouse code

كد ماوس